Неділя, 23.02.2020, 14:56
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Преса

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Лютий » 5 » Охорона магістральних газопроводів
15:36
Охорона магістральних газопроводів

Попередження

Про дотримання правового режиму земель охоронних зон об’єктів магістральних газопроводів

З метою поліпшення газопостачання підприємств  і населення на території Запорізької області побудовано й уведено в експлуатацію більше 600 км магістральних газопроводів і газопроводів-відводів із діаметрами трубопроводів від 50 мм до 1000 мм, при робочому тиску природного газу до 55 кг/см².

Згідно ст.. 11 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів»(м. Київ, 17.02.2011 р. № 3041-VІ) встановлена охоронна зона магістральних газопроводів у вигляді ділянки землі, обмеженої умовними лініями, які проходять уздовж кожного боку від осі газопроводу, залежно від його діаметру, на відстань від 100 м до 300 м.

Охоронна зона об’єктів магістрального трубопровідного транспорту (далі – охоронна зона) – комплекс організаційних, організаційно-технічних та технічних заходів, спрямованих на недопущення несанкціонованих втручань сторонніх осіб у роботу магістральних трубопроводів, а саме: земельна ділянка, прилегла до об’єктів магістрального трубопровідного транспорту, обмежена умовними лініями з обох боків трубопроводу паралельно його осі (об’єкту), на якій обмежується провадження господарської діяльності.

Ширина охоронної зони залежить від діаметра газопроводу:

(згідно ст.. 11 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів»)

Діаметр газопроводу

Ширина охоронної зони

До 300 мм включно

200 м (по 100 м в обидва боки від осі газопроводу)

Від 300 мм до 600 мм включно

300 м (по 150  м в обидва боки від осі газопроводу)

Від 1000 мм до 1200 мм включно

600 м (по 300 м  в обидва боки від осі газопроводу)

Уздовж відповідних переходів газопроводів – установлена охоронна зона у вигляді ділянки водної поверхні до дна, укладено мі паралельними площинами, які відстають на 100 м кожної сторони осі газопроводу.

Навколо газорозподільних станцій (ГРС) – установлена охоронна зона у вигляді ділянки землі, яка обмежена замкнутою лінією, що відстоїть від границь периметра території (огорожі)  в усі боки на 150 – 300 м(залежно від діаметра газопроводу на вході  ГРС).

Змелені ділянки, які входять в охоронну зону магістральних газопроводів, не вилучаються у землекористувачів і використовуються ними для проведення сільськогосподарських та інших робіт з обов’язковим дотриманням обмежень, викладених у ст. 22 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних газопроводів».

На зрошувальних землях, які перебувають охоронних зонах магістральних газопроводів, роботи, зв’язані з тимчасовим затопленням земель, проводяться з узгодженням між землекористувачем і підприємством(Запорізьке ЛВУМГ), яке експлуатує газопроводів.

Згідно ст.. 19, 20, 21, 22 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних газопроводів». В межах охоронних зон магістральних газопроводів, без письмового дозволу експлуатаційного підприємства, (Запорізьке ЛВУМГ) забороняється:

 • Будувати житлові будинки, виробничі чи інші будівлі та споруди, громадські будівлі;
 • Розміщувати автозаправні та авто газозаправні станції і склади паливно-мастильних матеріалів;
 • Будувати гаражі та автостоянки, дачні і садові будинки та господарські споруди;
 • Будувати автомобільні дороги та залізничні колії, що проходять паралельно до магістрального газопроводу, крім випадків спорудження відомчих технологічних доріг підприємств магістральних газопроводів;
 • Влаштовувати звалища, виливати розчини кислот, солей та лугів, а також інших речовин, що спричиняють корозію;
 • Розміщувати спортивні майданчики, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, організовувати заходи, пов’язані із масовим скупченням людей;
 • Будувати огорожі відокремлення земельних ділянок приватної власності, лісових ділянок, садів, виноградників тощо;
 • Зберігати сіно, солому, розбивати польові стани, табори для худоби, розміщувати пересувні та стаціонарні пасіки;
 • Висаджувати багаторічні насадження;
 • Облаштовувати цвинтарі, скотомогильники, переорювати (руйнувати) під’їдні шляхи та відомчі технологічні дороги до магістральних газопроводів;
 • Розводити вогонь і розміщувати відкриті або закриті джерела вогню.

В охоронних зонах магістральних газопроводів забороняється проводити всякого роду дії, які можуть порушувати технологічний процес експлуатації газопроводів або привести до їхнього ушкодження, зокрема:

 1. Переміщувати, засипати, руйнувати розпізнавальні і сигнальні знаки, контрольно-вимірювальні пункти;
 2. Проникати на об’єкти магістральних трубопроводів, відкривати люки, хвіртки і двері посилюючих пунктів кабельного зв’язку, огорож вузлів запірної арматури, станцій катодного захисту та інших лінійних пристроїв, перемикати крани й засувки, відключати або самостійно включати засоби зв’язку, енергозабезпечення і телемеханіки газопроводів;
 3. Руйнувати берегозакріплюючі споруди, водопропускні пристрої, земельні або інші споруди чи пристрої, які охороняють газопроводи від руйнування;
 4. Кидати якоря, приходити із зануреними у воду якорями, лотами, волокушами, тралами, проводити поглиблені землечерпальні роботи;
 5. Перешкоджати проїзду аварійної та спеціальної техніки підприємств магістральних трубопроводів.

Посадові особи та городяни, винні в порушені вимог Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних газопроводів», притягуються до відповідальності у відповідності до ст.. 78 «Кримінального Кодексу України» від 15.11.1994 року до позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або штрафу до ста мінімальних розмірів заробітної плати, а при повторному порушені, скоєному групою людей у змові – карається позбавленням волі на строк від трьох до десяти років з конфіскацією майна.

Підприємство, що експлуатує магістральні газопроводи, має право призупинити роботи, які проводяться з порушення вимог статей Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних газопроводів».

Фізичні та юридичні особи, власники та користувачі земельних ділянок при провадженні  господарської та іншої діяльності на землях охоронних зон об’єктів магістральних газопроводів зобов’язані дотримуватися особливого режиму їх використання та встановлених обмежень.

Власники та користувачі земельних ділянок зобов’язані безперешкодно запускати працівників підприємства магістральних газопроводів, для здійснення контролю технічного стану об’єктів магістральних трубопроводів,  та виконання планових і аварійно-відновлювальних робіт.

Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, органи Міністерства внутрішніх справ у межах своєї компетенції зобов’язані максимально сприяти підприємствам, що експлуатують магістральні газопроводи, у забезпеченні виконання всіма установами, організаціями, підприємствами та громадянами вимог Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних газопроводів» і надавати допомогу в заходах з попередження та ліквідації аварії на газопроводах та їх наслідків.

Начальник Запорізького ЛВУМГ                                                                            А.А. Деркач

 

 

Переглядів: 1928 | Додав: mihailivska | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Інформ-банер
Вільнянська райдержадміністрація
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-портал Верховної Ради України
Запорізька обласна державна адміністрація
Запорізька обласна рада
Вхід на сайт
Календар
«  Лютий 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29
Свята і дати
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Пошук